Ar teisėjas Edvardas Juozėnas šantažuojamas prokuratūros slapto sindikato?

Perspausdinta iš portalo „Laisvas laikraštis“

http://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=3582:ar-vilniaus-miesto-teismo-teiseja-edvarda-juozena-santazuoja-prokuraturoje-veikiantis-slaptas-sindikatas&catid=31&Itemid=101

Teismų teismas su septyniais teisėjais ir 3 prokurorais sustabdytas neapibrėžtam terminui.

Ieškovo Zigmanto Šegždos prašymu prieš teismą turėtų stoti liudyti Lietuvos Apeliacinio Teismo pirmininkas, teisėjas Algimantas Valantinas, Vilniaus apygardos teismo teisėjai Stasys Lemežis ir Laureta Ulbienė, Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjai Renata Volodko, Dalia Zeniauskaitė, Saulius Jakaitis, Alfredas Juknevičius, o taip pat Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 6 skyriaus vyriausioji prokurorė Jolita Kančauskienė, prokurorai Ričardas Kubilius ir Vida Bracevičienė. Manau, kad į skandalingą situaciją valdžios atstovai pateko dėl to, kad 2014-2016 metais, norėdami to ar ne, galimai pridėjo rankelę prie Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės vadovės Sigitos Jurgelevičienės asmeninių reikaliukų sprendimo.

Žinia, kad Vilniaus miesto apylinkės teisme iškeltos dvi bylos (Nr. e2-27426-871/2016 ir Nr. 2-2673-433/2017) pagal Zigmanto Šegždos pareikštus ieškinius atsakovams Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai ir Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos dėl neturtinės žalos atlyginimo.

          2016 m. sausio 25 dieną Vilniaus miesto apylinkės teisme, nagrinėjant civilinę bylą Nr. 2-2673-433/2017 pagal Zigmanto Šegždos ieškinį atsakovui Lietuvos Respublikai, Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įgaliotasis viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Gytis Normantas pareikalavo, kad  teismas sustabdytų bylą. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Edvardas Juozėnas 2017-01-26 d. nutartimi bylą sustabdė. Vilniaus miesto apylinkės teismui Zigmantas Šegžda pateikė daug įrodymų dėl valdžios organų atstovų galimų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pažeidimų bei nukrypimo nuo Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikos. Tai reiškia, kad tarptautinė teisė neatleidžia Lietuvos valdžios organų nuo pareigos elgtis su žmonėmis atidžiai ir rūpestingai (“special diligence”) tuo metu, kai valdžios įgalioti atstovai atlieka procesinius veiksmus.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įgaliotojo atstovo Gyčio Normanto 2016-12-08  atsiliepime į Zigmanto Šegždos ieškinį, manau, ypač makabriškai ir klaidinančiai skamba sistemingai kartojamas argumentas, kad žmonių suėmimas yra beveik alternatyvų neturinti  kardomoji priemonė Baudžiamojo proceso kodekso 119 straipsnyje numatytiems tikslams siekti – užtikrinti dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, naujų nusikalstamų veikų užkirtimą. Generalinio prokuroro įgaliotasis atstovas Gytis Normantas atsiliepime bando kibti į atlapus Lietuvos Apeliacinio Teismo pirmininkui Algimantui Valantinui, kvestionuodamas jo priimtos garsiosios 2015-02-18 Vilniaus apygardos teismo nutarties pagrįstumą sprendžiant Zigmanto Šegždos neteisėto suėmimo klausimą.

          Kada prokuratūroje veikiantys slapti sindikatai, darantys žalą garsiai ištrimituotam teisėjų neutralitetui ir teismų prestižui, bus demaskuoti ir sustabdyti? Į šį klausimą galėtų atsakyti tik LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, asmeniškai atsakinga už teismų sistemą ir prokuratūrą kamuojančias problemas.